Ой хто, хто Миколая любить

Інформаційна хвилинка
«Ой хто, хто Миколая любить?»
Мета: поглибити знання дітей про зимові свята, розширити кругозір дітей, збагатити знаннями про релігійного пророка Святого Миколая, збагачувати словниковий запас, зв’язне мовлен     ня, розвивати пам'ять, увагу, творче мислення, вміння спостерігати, робити висновки, виховувати у дітей бажання робити добро, почуття любові та поваги до традицій і обрядів.
Обладнання: презентація «День Святого Миколая», відеоматеріали, аркуші паперу, кольорові олівці, фломастери.

ХІД ВИХОВНОЇ ГОДИНИ
І. Мотивація до діяльності
       -   Любі діти, подивіться це відео та скажіть, про яке свято йде мова?
(Відеозапис 1)
-         Відповіді дітей.
-         То, як ви гадаєте, про що піде мова сьогодні на нашому занятті? (Відповіді дітей)
ІІ. Евристична бесіда
-         Якого числа ми відзначаємо День Святого Миколая?
-         А що ви знаєте про це свято?
-         Чому його чекають діти?
-         Кому з вас Святий Миколай залишав подарунки під подушкою?
ІІІ. Основна частина (Показ презентації)
Вихователь:
-              День Святого Миколая – це день святкування та вшановування пам’яті Святого Миколая Чудотворця у католиків та православних 19 грудня. Вважалося, що цей святий є захисником усіх бідних. В цей день ще відзначається Міжнародний день допомоги бідним. Та найбільше День Святого Миколая вшановують діти, для яких він є почесним охоронцем. Ввечері Миколай заходить до оселі з подарунками. Якщо діти спали, Миколай кладе подарунки їм під подушку.
-         Вручаючи кожному окремо гостинець, Святий Миколай згадує усе те добре, що зробила дитина протягом року, і соромив за нечемні вчинки, ще й клав різочки для неслухняних дітей. Діти намагаються не гнівити Святого Миколая, який знає про все.
-         Діти, а хто знає легенду про Святого Миколая?
-         А чи хочете, я розповім її вам.
Слухання легенди «Дитинство Святого Миколая»
Вихователь:
-         Дуже давно у Малій Азії жив хлопчик Микола. Нічого не бракувало малому Миколі: ні гарної одежі, ні смачної їжі. Але не мав він не тата, ні мами. Хлопець ріс під наглядом чужих людей. Та коли він виходив із свого гарного будинку і бачив, як убого живуть сусідські діти, серце його завмирало.
Був у Миколи старий учитель, який учив його молитися, читати і писати. Одного разу читав він разом з учителем Святе Письмо, а там було написано: «Коли ти робиш добро іншому, то нехай твоя правиця не знає, що робить лівиця…»
-         Учителю, поясни мені, як це зрозуміти? – запитав Микола.
-         А так, сину: коли робиш добро іншому, не треба про це нікому розповідати. Краще не хвалитись своїми добрими вчинками, - відповів вчитель.
-         Це було пізньої осені. Микола вже знав, що багато діток в його околиці сидять голодні, в неопалюваних хатах. Дуже бідує родина старого Олександра. «Не можу спати спокійно, коли інші діти голодні» - подумав він.
-         Устав і пішов до комори тихенько, щоб ніхто не чув і не бачив, набрав повну торбу різних харчів ще й кілька товстих полін захопив. У своїй скрині відшукав взуття.
-         Сказав своїй няні, що йде спати, взяв торбу і пішов до хати старого Олександра. Кинув торбу на порозі і швиденько побіг назад.
-         А вранці старий Олександр знайшов торбу і не міг натішитися подарунками. Але не міг здогадатися, кому дякувати.
-         Отак розпочалося таємне обдарування бідних. Люди молили Бога за невідомого, що допомагає їм, та не могли здогадатися, що то був Микола.
-         Але слуги помітили, що зникають речі, і одного разу вистежили Миколу. Вони запитали хлопчика, навіщо він це робить. Він відповів, що не може спати, коли бачить голодних дітей.
-         А коли Миколай виріс, то став священиком і все своє добро роздав бідним. Скрізь чинив тільки добро. За це Бог дав йому силу творити ще більше добра. А коли він помер, то церква зарахувала його до святих.
-         А тепер діти моляться до Святого Миколая, щоб він допоміг їм бути добрими і щоб нагороджував їх за добрі вчинки.
(Відеозапис 2)
-         Учні нашого ласу вивчили вірші про наше сьогоднішнє свято і зараз розкажуть їх нам.
(Виступи учнів)
-         А зараз ми прочитаємо з вами народні прикмети про День Святого Миколая (Слайд)
1)    Який день на Миколу зимового, так і на Миколу літнього. (22.05. – День Миколая Чудотворця).
2)    У кожному році два Миколи: до першого Миколи не буває холода ніколи, а до другого Миколи не буває тепла ніколи.
3)    Як впаде великий іній – на гарний врожай хліба.
4)    Як на Миколу піде дощ, то врожай на озимину буде добрий врожай.
5)    Морозяний день – на уроду хліба й горобини.
6)    Скільки дає день Миколая снігу, стільки буде трави на Миколу теплого.
Фізкультхвилинка
-         А зараз ми з вами попрацюємо творчо. Ми відкриваємо «Чарівну майстерню». Ви будете виготовляти листівки бажань до Дня Святого Миколая. Я вам зараз роздам аркуші паперу. І ви на них намалюєте, як ви уявляєте Святого Миколая. А потім ми напишемо у листівках листи бійцям, які зараз захищають нашу рідну Україну. І потім передамо їх татові Андрія Мусієнка, який є воєнним. Він передасть листівки захисникам нашої Батьківщини. Я впевнена,що Святий Миколай здійснить всі бажання, і в нашій рідній Україні завжди буде панувати мир.
І поки ви будете робити листівки бажань, подивимось мультфільм про Святого Миколая.
(Виготовлення листівок)
ІІІ. Підведення підсумків.
-         Про яке свято ми сьогодні з вами говорили?
-         Чи сподобалось вам наше заняття?
-         Що нового ви дізнались і запам’ятали?

-         Про що розкажете вдома рідним?

Немає коментарів:

Дописати коментар